Cviky na boční břišní svaly

Chcete posílit boční břišní svaly? Našli jsme pár tipů pro efektivní posilování.

Boční břišní svaly patří mezi tři skupiny břišních svalů (společně s horními a spodními). Posilování břišních svalů patří mezi nejčastější aktivitu ve fitness a posilovnách. Dokonale vyrýsované, nebo ploché břicho patří mezi vysněné cíle téměř všech cvičících. Jak na něj?

Zaměřme se pouze na cviky a na konci článku si ještě něco řekneme k výživě, které je pro posilování břišních svalů nesmírně důležitá.

Top cvik na boční břišní svaly

Většina cviků na břišní svaly se zaměřujeme na jejich horní část (zkracovačky, sedy-lehy), na boční svaly platí jiné cviky:

  • sklapovačky střídavě k jednomu a druhému boku - klasika, které nezklame, klasické sklapovačky, ale ve zvedání míříte k pravému a levému boku)

Také se vám břišní svaly schovaly pod vrstvu tuku? Pro dokonale vyrýsované břišní svaly je totiž velmi důležitá správná výživa. Důležitý je přísun bílkovin (pro cvičící asi 2,5 gramu / kg váhy), tuky omezte na minimum.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.