Shodit bříško znamená posílit zdraví

Současná doba přinesla něco, co tu dříve nebylo – ženské postavy typu jablka, a to už v dívčím věku. Břicho přetékající přes pásek džín je nehezké, ale hlavně způsobuje zdravotní rizika, například infarktu a cukrovky. 

V souvislosti s tímto jevem přicházejí na přetřes hormony v naší stravě, odborníci se však shodují na tom, že hlavní příčinou je nesprávná a nepravidelná výživa spolu s alarmujícím nedostatkem pohybu dnešní mladé generace. 

Jak tedy z tohoto začarovaného kruhu ven? Ve stravě je potřeba omezit cukr, mléčné výrobky, bílé pečivo, kávu, a naopak zařadit více zeleniny, celozrnných obilovin a masa, zejména rybího a krůtího. 

Co se týče cvičení, břicho patří mezi problémové partie, a tak to chvíli potrvá. Ale výsledky se projeví! Základem je běhání, plavání a jízda na kole, koloběžce či in-linech několikrát týdně a k tomu každodenní posilování. Právě ženy by měly více než polovinu posilovacích aktivit zaměřit na břicho. Všechny známé cviky jsou dobré, ale vždy musí být prováděny tahem, nikoliv švihem, aby byly účinné. 

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.