Cviky na břicho po porodu

Na tělesných dispozicích, vůli a jídelníčku záleží, zda se postava ženy po porodu vrátí do původního stavu. Dosáhnout se toho dá posilováním nebo aerobním pohybem.

Mírné cvičení břišních svalů může začít už druhý den po porodu, cílené pak po šestinedělí, a musí být pravidelné. Každý druhý den se doporučují série cviků na šikmé břišní svaly a asi za měsíc i na přímé svalstvo. 

Bříško pevnější než před dítětem

K těmto aktivitám jsou přímo stvořené posilovače břišních svalů řady AB z e-shopu inSPORTline pro efektivní domácí cvičení, které se dají v akcích pořídit pod tisíc korun.

Posilování po porodu lze doplnit kalanetikou, pilates nebo bodystylingem. Pokud se však během těhotenství zvýšily na těle tukové zásoby, pomůžou jedině aerobní aktivity jako běh, spinning, jízda na kole nebo rychlá chůze, vykonávané alespoň půl hodiny v kuse. Intenzivnější trénink se má zařadit ale až po ukončení kojení. 

Mnohé maminky, které pojaly cvičení velmi zodpovědně, mají břicho pevnější než před těhotenstvím, a stačí jim ho udržovat několika cviky týdně.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.