Nejúčinnější cviky na břicho

Hledají-li nejúčinnější cviky na břicho muži, zaměřují se obvykle více na nabírání svalů, a ženy zase na hubnutí. Nabízíme vám tipy pro oba druhy cvičení.

Posilování břicha nejlépe zajistí klasické lavice a věže, které lze pořídit i v kombinaci s bench-pressem a závažím pro přidávání zátěže. Hodně se prodávají také závěsné hrazdy a speciální posilovače břicha, často účinné i pro zpevnění zad, jejichž svalstvo je s břišním propojeno. Cviky na břicho, třeba zkracovačky (sedy – lehy), prováděné na těchto strojích, mají celkově větší efekt a nepřetěžují další partie těla.

Hubnutí břicha je vysoce účinné například s oblíbenou pomůckou zvanou rotana. Doporučujeme rotační disk pro štíhlou linii s digitálním počítadlem za 290 korun. Své zkušenosti s rotanou popisuje paní Hana: „Kvůli prostoru si nemůžu dovolit větší cvičební stroje. Přestože je malá, dá se na ní pořádně zapotit. S kombinací správně zvoleného jídelníčku ubývají kila sama,  a ještě posilujete a formujete problematické partie. Cvičím ráno a večer po 10 minutách a jsem moc spokojená.“ Vynikající výsledky při odbourávání přebytečného tuku poskytuje také moderní fitness stroj – vibromasážní pás, například inSPORTline Rexabelt za 5 690 korun.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.