Jak na pevné břicho do plavek?

Letní sezóna je v plném proudu, a chcete-li se blýsknout v dvoudílných plavkách, možná máte co dohánět. S našimi účinnými cviky na břicho to zvládnete.

Frekventovanou otázkou zájemkyň o pěknou postavu je četnost cvičení. Trénink by měl být především pravidelný a s dostatečným odpočinkem potřebným pro regeneraci svalů. Doporučuje se necvičit po sobě ty samé svaly, ale prostřídat jednotlivé partie.

Břišní svaly můžete posilovat denně, alespoň však čtyřikrát týdně. Cvičí se jako obvykle v sériích, začátečníci např. 3 série po 20 opakováních s přestávkou asi jednu minutu mezi sériemi. Pokročilí mohou samozřejmě cvičit několikanásobně více.

Představíme vám nejoblíbenější cviky na břišní svaly, stroje i fitness potřeby, např. rotany a balanční podložky.

A jako třešničku na dortu plavky, které se letos nosí: jsou ve stylu džungle, Maroka nebo sportovní. Z barev si vyberte světle hnědé odstíny (hitem je cappuccino), ale i fialovou nebo modrou. Těm, kterým se ještě zhubnout nepodařilo, pomůže lichotivý a právě módní vyšší pas kalhotek.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.