Tipy na dobré cviky na břicho a boky zároveň

Není nad víceúčelové cvičení neboli pojďme "zabít 2 mouchy 1 ranou" - cvičme břicho i boky zároveň!

Břicho a boky představují problémové partie pro velké množství žen. Je dosti pravděpodobné, že trápí i vás. Nejdříve si zkuste ujasnit, co od cvičení na břicho a boky očekáváte. Vyberte si ze 2 kategorií cviků.

  1. Cviky pro zpevňování a tvarování břicha a boků

  2. Cviky pro spalování a hubnutí břicha a boků

Cviky 1. kategorie jsou složitější, ale zase jim nemusíte věnovat tolik času. Slečna Klára na svém blogu Kler-Wonder uvádí cvičební videa a popisuje svůj oblíbený cvik pro zpevnění břicha: "Ležíte na zádech, dáte rovné nohy nahoru, nebo pokrčené (90°) a zvedáte je pomalými tahy směrem nahoru, jakoby nadzvedáte zadek výš! Tím posilujete hlavně takovou tu partii těsně nad podbřiškem." Doplňuje, že pro zpevňování břicha nepotřebujete nějakou extra dietu. "Stačí jíst pravidelně po 3 hodinách a nepřejídat se. Z jídelníčku byste neměli vynechávat brambory, rýži, ryby, sýr, mléčné výrobky, tvaroh a hlavně maso, které svaly prostě potřebují! Nesnažte se tedy živit jen tím, co je zelené," upozorňuje populární blogerka.

Cviky 2. kategorie vás nadchnou svou efektivitou. Na břichu se totiž tuky spalují nejrychleji. A jak na to? Přidejte k tradičnímu posilování a tvarování  kardio cvičení, kterým spustíte aktivní spalování účinné i po ukončení cvičení (ve dnech odpočinku).

Co ještě pomůže zeštíhlit břicho a boky?

Mezi kardio náleží i běhání. To pomůže zeštíhlit i břicho a boky, musíte ale zároveň posilovat. Blogerka Klára předává své fitness zkušenosti: "Můžete  třeba jeden den běhat (+- 30 minut), druhý posilovat dle videa, další den zase běhat, další posilování... je to na vás. Tvarování těla a hubnutí je vlastně ve vaší režii! Jakmile příjdete na princip pravidelného střídání cviků a kardia, nebudete žádné dny vynechávat a přinutíte se opravdu každý den alespoň pár minut cvičit, docílíte skvělých výsledků."

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.