4 nejlepší cviky na břicho podle německého magazínu

Německý dámský magazín Brigitte.de uveřejnil už před časem 4 nejlepší cviky na břicho, které zabírají stále, i když je dovolená za dveřmi.

Pevné a ploché břicho s jemně vyrýsovanými svaly může být realitou, pokud se vám podaří dodržet několik týdnů pravidelného cvičení a racionálního stravování. První výsledky se dostaví už za 14 dnů a za necelý měsíc si vymodelujete úplně nové břicho! Počty sérií ani opakování se však nesmějí snižovat. Člověk se má mít rád, ale v tomto případě trošku tvrdosti nezaškodí :-)

1. Jízda na kole

Jízda na kole modeluje břišní svaly, pas a k tomu i boky. V lehu na zádech složte ruce na hrudník a zvedněte ho mírně nad podlahu. Nohama simulujte jízdu na kole. Cvičte pomalu, s chodidly vůči lýtku v pravém úhlu. Dívejte se dopředu a bradu mějte  zvednutou. 
3 série po 10 opakováních

2. Prkno

Prkno posiluje hluboce uložené svaly. Ulehněte na břicho a podepřete se na loktech a špičkách nohou. V této pozici se pohybujte dopředu a dozadu, stačí v krátkém rozsahu. Záda udržujte rovná a hlavu ve vzpřímení.
3 série po 10 opakováních

3. Cvik se židlí

Cvik na břicho se židlí dokáže zeštíhlit pas a posílit šikmé břišní svaly. Výchozí pozice je s nohama zapřenýma o židli, s opřenými lokty a vyrovnaným tělem. Boky se pak pohybuje dolů a zpět nahoru, hlavně plynule. Zpočátku to může jít ztuha, ale postupně se vytrénujete.
3 série po 10 opakováních

4. Boční zkracovačky

Zkracovačky posilují šikmé břišní svaly a formují pas. Vleže na zádech mějte nohy u sebe, pokrčte je v kolenou a položte na stranu. Dlaně dejte za hlavu a zvedejte horní část těla nahoru. 
Na levou i pravou stranu 3 série po 10 opakováních

A po úspěšném cvičení na břicho si v časopisu Brigitte.de, který ho uvedl, dopřejte nové módní trendy.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.