Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo
Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.
Od antiky k 20. století
Která žena v antickém Řecku měla nejštíhlejší pas, byla považována za nejkrásnější. Postavu ve tvaru přesýpacích hodin někdejším kráskám zajistil kruh, který si obepínaly těsně okolo pasu. To zdůraznilo boky a hrudník, tedy plodnost ženy.
V raném středověku podobné praktiky vymizely a objevily se znovu až v renesanci. Stahovací prádlo v podobě korzetu vzniklo v Itálii a poprvé ho povinně zavedla na francouzském dvoře královna Kateřina Medicejská. Její dámy si musely šněrovat pas, aby byly co nejútlejší. Nejstarší, dodnes dochovaný korzet je z roku 1562.
Okolo roku 1600 se Španělky šněrovaly s cílem dosáhnout i plochého hrudníku, ale to byl extrém, pak už se zase co nejvíce stahoval pas.
První korzety byly vyztužené velrybími kosticemi nebo rákosem a pevně se utahovaly vzadu. Služebnictvo je ráno šněrovalo dámám a v jistých historických epochách i pánům. Vepředu si šněrovaly korzety chudší ženy, které neměly komornou. Viktoriánská doba přišla se zpevněním korzetů ocelovými pruty. Musely se pod ně oblékat tenké košilky, aby ocel ve styku s potem nezrezavěla.
Teprve období po 1. světové válce přineslo osvobození od tradičních korzetů a ženy začaly nosit podprsenku a podvazkový pás. Dnešní žena, která chce zvýraznit nebo zeštíhlit svou siluetu, volí stahovací prádlo - kalhotky, košilku či punčocháče. Ty svou funkci plní také dobře a díky moderním materiálům či konstrukci jsou i pohodlné.
Funkční prádlo 21. století
Vývoj stahovacího prádla jde však mnohem dál. Přečtěte si například, co ženy prozradily o kompresních kalhotách.
Cviky na břicho určitě nic nenahradí, ale než pořádně zaberou, anebo k různým příležitostem, určitě je dobré použít funkční prádlo, které vytvaruje problematické partie, zpevní břicho a zdůrazní na postavě to nejhezčí.
(Informace o historii stahovacího prádla byly převzaty z webu Bellinda.cz.)