Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?

Pokud chcete zhubnout pár kilogramů na břišních svalech, máte na výběr z řady cviků. Pro začátek můžete využít staré známé zkracovačky (známé také jako sedy-lehy).

Zkracovačky jsou velmi jednoduchý cvik, i když ne nejúčinnější. Důležité je správné provedení cviku. Nohy nezapíráme o žebřiny, nebo židli, ale položíme je chodidly na zem. Začínáme v lehu na zemi a postupně s výdechem zvedáme nejdříve hlavu, poté ramena a nakonec lopatky. Břicho a bedra zůstávají na zemi po celou dobu cviku.

Pokud chcete cvičením zhubnout, nezapomínejte na jídelníček a zdravý životní styl. A na jednu důležitou věc:
Břicho zapojíte při každém cviku, ať jsou to shyby, nebo mrtvé tahy. Břicho cvičíte vždy. A pokud chcete zhubnout, tak si vyberte cvičení, při kterém spálíte nejvíce tuku - intervalové tréninky, sprinty...

Cviky na stehna

Pokud řešíte silná stehna, tak i pro vás tu máme tipy na cviky.  Pevná a štíhlá stehna můžete získat díky cvičení na stepperu, skákání přes švihadlo, běhání, nebo i na dlouhých procházkách. Pohyb je nesmírně důležitý a typy aktivit střídejte, abyste stehna pouze neposilovali.

Ze cviků pak doporučujeme:

  • výpady - začínáme ze stoje s činkami a provedeme výpad nohou kupředu, až se kolenem dotkneme země, je třeba mít stále vzpřímený trup
  • dřepy - klasika, můžete zkusit i varianty s více roztaženými nohami, ruce v bok
  • přinožování - vleže na boku, opřeme se o loket a zvedáme horní nohu nahoru a dolů, nohy vystřídáme

Doporučeno - Posilovač stehen a lýtek - Hydraulicline CLP600

Chcete maximálně efektivně posilovat stehna a lýtka? Vyzkoušejte Leg Press Machine značky Hydraulicline, která se využívá při kruhovém tréninku.  Ideální pro procvičování svalů dolních končetin bez namáhání kolenních a kýčelních kloubů. 

Posilovač funguje na principu vytlačování, kdy lze nastavit až 6 úrovní odporu. Pevná a robustní konstrukce opatřená speciální povrchovou úpravou, široké a komfortní polstrování a madla pro ruce opatřená měkkou protiskluzovou vrstvou jsou hlavními vlastnostmi tohoto posilovacího stroje. Pro rehabilitační i intenzivní trénink.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.