Cviky na břišní svaly

Jak si vypracovat dokonalé břišní svaly? Máme pro vás několik tipů.

  • klasikou mezi cviky na břicho jsou zkracovačky neboli lehy-sedy
  • zkracovačku můžete vylepšit řadou drobných cviků
  • cviky vám usnadní a zefektivní i několik strojů a fitness doplňků

Zkracovačka - evergreen mezi cviky na břicho

Zkracovačka začíná v lehu na zádech, s výdechem se pomalu zvedáte, hlava se blíží ke kolenům, nadzvednete lopatky, spodní stranou zad zůstaňte na zemi. Dvě až tři sekundy zůstanete v polosedu a s nádechem opět lehnete.

Zkracovačku můžete vylepšit o posilování spodních břišních svalů, kdy cvičíte se zvednutými chodidly. Rovněž se můžete při zvedání vychylovat do stran a tím posilovat i boční břišní svaly.

Tip - pomocník pro ploché břicho

Posilovač břišních svalů inSPORTline AB Perfect

Naším tipem je Posilovač břišních svalů inSPORTline AB Perfect - masážní a posilovací stroj na břicho a záda. Podle recenzí je to "Nejlepší volba pokud se chcete zaměřit na břišní svalstvo.".

Jak často cvičit břicho?

Klasikou mezi dotazy nejen začínajících sportovců je četnost cvičení. Cvičení by mělo být především pravidelné a s dostatečným odpočinkem nutným pro regeneraci svalů. Doporučuje se necvičit po sobě stejné svaly, ale střídat jednotlivé partie.

Břišní svaly můžete posilovat každý den, minimálně pak 4x týdně. Cvičí se jako jiné cviky v sériích, začátečníci např. 3 série po 20 opakováních s pauzou 30 - 60 sekund mezi sériemi. Pokročilí mohou samozřejmě cvičit více opakování.

Podívejte se také na video s ukázkou cviků na břišní svaly.

Novinky

Nejúčinnější cviky na břicho a stehna

Také vás trápí kila navíc na břichu a stehnech? Pak patříte mezi velkou skupinu žen i mužů, kteří chtějí svou postavu vylepšit. Jaké cviky vám pomohou?


Trik pro efektivní zkracovačky

Zkracovačky jsou skvělé pro posílení horní části břišních svalů, často však nadměrně namáhají krční páteř. Poradíme vám, jak tento oblíbený cvik na břicho provádět efektivně.


Další pomocník pro štíhlé břicho - stahovací prádlo

Nejen speciální cviky, ale i stahovací prádlo dokáže zajistit štíhlé břicho. Hlavně v minulosti se dbalo na útlý pas.